Povinnost pokladnice

Riadime obchod, v ktorom je zaznamenaný obrat pri vedení pokladne. Zákazníci chcú často platiť za nakúpený tovar v cudzej mene, zvyčajne v eurách. Je možné registráciu pokladnice v cudzej mene?

V systéme podľa stavu techniky. 111 ods. 3a ods 1 zákona o DPH vedúcich evidenciu s využitím daňových poplatníkov cash DPH, sú povinné urobiť vytlačiť potvrdenie alebo faktúru so všetkými predaja, a dokonca, aby sa vytlačený dokument ku klientovi.

V § 10 ods. 1 bod 14 nariadenia o technických podmienkach, aj keď v § 8 ods. 1 bod 14 vyhlášky o registračných pokladniciach, ktorá má údaje, ktoré by mali byť prijaté na fiškálnom účte, musíme nevyhnutne znamenať menu, v ktorej je predaj zaznamenaný, prinajmenšom za celú hrubú predajnú sumu.

Medzi hlavné kritériá a technické podmienky, ktoré musia spĺňať pokladní sú uložené aj v oddiele 2 tohto nariadenia, pokiaľ ide o technické podmienky.

Tak, v obsahu § 14 ods. 1 nariadenia predajného programu podniku by mal mať, okrem iného, Funkcia: umožňuje zavedenie daňových poplatníkov premenovanie menu, v ktorej sa zaznamenávajú na predaj, alebo jeho zástupca, a programovanie a dopredu zadaním čas zmien zmeny; uložiť dátum a čas začiatku vedenia záznamov o predaji v cudzej mene v mysliach fiškálnej a tiež konverziu súčtu výšky hrubých tržieb za iných menách, je výsledkom premeny spoločne s misky kurzu a predloženie platby musia byť zahrnuté do daňového príjmu fiškálnej logo označené dátových jednotiek ; prevod musí byť pripravený s citlivosťou najmenej šiestimi desatinných miest, a účinok konverzie, sa zaokrúhlia na dve desatinné miesta.

Okrem hash označený názvom cudzích mien použitých v teste, ktorý je používaný bankou Jeho poľštine.

Ak má teda daňový poplatník v úmysle predávať výrobky o situácii spotrebiteľov, ktorí platia poplatok v cudzích menách, tak v zásade musí mať fiškálnu pokladnicu, usporiadanú vo funkcii, ktorá zabezpečí výmenné kurzy.

Z formulára, čo sa stalo definíciou v prípade, možno vyvodiť, že sadzba za nakúpený tovar sa má účtovať v eurách, v sezóne ako hodnota prípadu sa bude uvádzať v zlotých. Nariadenia, ktoré zaberajú DPH, neupravujú otázku, aký výmenný kurz musíme zodpovedať za konverziu zlotého na euro.